Marketing Afiliacyjny Co To Jest? Jak Zacząć Zarabiać w Afiliacji?

Marketing Afiliacyjny co to jest? Inna nazwa, która funkcjonuje to Marketing Partnerski. Jest to w zasadzie jedno i to samo. A na czym polega? Zasada jest bardzo prosta, w marketingu afiliacyjnym właściciel produktu dzieli się zyskami z osobą, która “przyprowadzi” klienta, który kupi u niego produkt.

Przykład? Pan Marcin prowadzi sklep z suplementami diety. W ramach sklepu prowadzi również Program Partnerski (Afiliacyjny). Załóżmy, że suplement A kosztuje 100 zł, a prowizja partnerska to 20%. Partner za pomocą specjalnego linku wygenerował sprzedaż, więc otrzymał 20 zł. Natomiast reszta, czyli 80 zł zostaje u właściciela produktu.

Oczywiście bez względu na to jaki program afiliacyjny wybierzemy (a jest ich naprawdę sporo) — każdy oferuje panel ze statystykami, ze specjalnymi linkami, które pomagają w śledzeniu sprzedaży. Zatem jeśli wygenerujemy sobie własny link i podeślemy go komuś lub umieścimy w jakimś artykule, a ktoś coś zamówi — wówczas zarobimy prowizję.

marketing afiliacyjny co to jest?

Jakie są największe korzyści w marketingu afiliacyjnym?

Być może już zaczynasz dostrzegać jakie korzyści wynikają z tej metody marketingowej, nie tylko dla osoby, która chce zarabiać w ten sposób, ale także dla właściciela, który dzięki temu zwiększa swoją sprzedaż.

A co my możemy zyskać jeśli zainteresujemy się marketingiem afiliacyjnym?

Dobrze, ale jak zacząć?

I to jest dobre pytanie. Poniżej odpowiem na przykładzie moich własnych doświadczeń, a zarabiam w marketingu afiliacyjnym od ponad 7 lat, prowadzę też darmowe szkolenia na temat marketingu afiliacyjnego co to jest, jak zarabiać, jak zacząć, jak wybrać program partnerski, produkt oraz jak stworzyć system wraz z reklamą.

marketing afiliacyjny co to jest
marketing afiliacyjny co to jest

Jak zarabiać w marketingu afiliacyjnym? Marketing afiliacyjny co to jest?

Pierwszym najważniejszym elementem jest bez wątpienia własna strona internetowa. I jeśli już na samą myśl o swojej stronie się przeraziłeś to spokojnie…

Aby posiadać własną stronę internetową w dzisiejszych czasach nie trzeba mieć umiejętności informatycznych czy programistycznych. Nie musisz również zamawiać strony i płacić za to tysiące złotych.

Istnieje oprogramowanie Wordpress, dzięki któremu jednym kliknięciem myszki można zainstalować stronę, później wybrać szablon i dodawać wpisy w specjalnym panelu. Jest to naprawdę bardzo proste!

Wordpress to też dużo wtyczek, które posiadają dodatkowe funkcje. Zatem przy odpowiedniej wiedzy jak to połączyć można posiadać w pełni funkcjonalną i profesjonalną stronę internetową.

I teraz uwaga!

Za darmo — tak, Wordpress jest bezpłatny, ale nie ten wordpress.com, tylko wordpress.org.

Różnica jest taka, że w przypadku tego pierwszego nie musimy posiadać własnego hostingu (serwera) czy domeny (bo dostajemy z końcówką wordpress.com, czyli: naszanazwa.wordpress.com), ale za resztę trzeba płacić, za wtyczki, za pełną domenę (np. twojanazwa.pl).

Z kolei wordpress.org — jest darmowy, natomiast trzeba posiadać własny serwer i domenę.

Koszt serwera? 90 zł — rocznie

Koszt domeny? 10 zł — rocznie (przez pierwszy rok), później 100 zł rocznie.

Wniosek? To nie są wysokie koszty, ale za to wszystkie wtyczki darmowe, więc się zdecydowanie opłaca.

Są też serwery darmowe, ale ograniczone. Domeny też istnieją darmowe, ale z egotycznymi końcówkami, więc za .pl trzeba zapłacić te 10 zł na start, ponieważ często są promocje)

Ok, co dalej?

Jeśli mamy już stronę to możemy pisać artykułu, tworzyć strony typu Landing Page, gdzie umieszczamy linki afiliacyjne. Następnie takie strony typu Landing Page możemy reklamować.

I jeśli wydamy na reklamę np. 20 zł w Google Ads lub Facebook Ads, a zarobimy 50 zł na sprzedaży w marketingu afiliacyjnym — wówczas jest to sukces!

Oczywiście można o wiele więcej zarabiać. Ważne jest, aby koszty reklamy się zwróciły oraz zysk.

Marketing Afiliacyjny Co To? System Sprzedaży Internetowej

Wiele osób, szczególnie początkujący zapominają o bardzo podstawym systemie. Trzeba mieć po prostu jakąś strategię działania. Dokładnie tłumaczę to na moich bezpłatnych szkoleniach, a także pokazuję to na schemacie.

marketing afiliacyjny
marketing afiliacyjny

Tutaj mogę jedynie napisać, że warto mieć system, który działa w pełni na automacie. To znaczy, że nie musimy siedzieć przed komputerem i wysyłać wiadomości do potencjalnych klientów, ale system robi to za nas.

Są do tego specjalne narzędzia:

Ok, dużo tego co?

Szczególnie dla osoby, która pierwszy raz zetknęła się z tym tematem. Jednak to nie jest takie trudne jak się wydaje. Obsługa tych narzędzi jest prosta i intuicyjna. Konieczna do poznania, jeśli myślisz poważnie o marketingu afiliacyjnym.

Na bezpłatnych szkoleniach, które organizuję co jakiś czas — wiele z tych rzeczy pokazuję na ekranie mojego monitora.

Zatem marketing afiliacyjny również wymaga pewnych umiejętności i wiedzy. Dlatego też wcześniej napisałem, że jest to świetny sposób, aby nauczyć się sprzedaży, marketingu online bez ryzyka, ponieważ nie inwestujemy dużego kapitału. W razie niepowodzenia naszego biznesu po prostu wychodzimy na 0.

Marketing afiliacyjny co to? Jak wygląda przykładowy panel?

Poniżej na zdjęciu znajduje się panel w sieci afiliacyjnej MyLead.Global. Jest to polska sieć afiliacyjna działająca międzynarodowo. Znajdziemy tam nie tylko polskie produkty, które możemy promować, ale także zagraniczne.

marketing afiliacyjny co to jest
marketing afiliacyjny co to jest

Tak wygląda panel ze statystykami, gdzie widzimy dokładnie kiedy, ile razy został kliknięty link, czy została wykonana jakaś konwersja, czyli akcja np. wypełnienie formularza lub sprzedaż. Widzimy również zarobki z danego konkretnego dnia, a także ilość dostępnych środków do wypłaty.

W każdym programie afiliacyjnym występują te wszystkie informacje. Różnica jest oczywiście w rozmieszczeniu.

Ile kosztuje kampania reklamowa?

Kampanie reklamowe w internecie różnią się modelami rozliczeń. Większość platform rozlicza się z reklamodawcami w modelu CPC, czyli Cost Per Click. I tak np. Google Ads może policzyć np. 0,70 zł za kliknięcie.

Kliknięcie nie zawsze oznacza sprzedaż, zatem ważny jest sytem, który zbuduje z klientem zaufanie, dopiero wtedy możemy podesłać ofertę i z zarobić prowizję.

Można też generować ruch darmowymi sposobami np. pozycjonowanie lub tworzenie filmików, prezentacji w serwisie Youtube. W przypadku Youtube można dodawać link afiliacyjny w opisie i w ten sposób w przypadku sprzedaży otrzymywać prowizję.

Więcej metod darmowego ruchu omawiam na darmowym webinarze.

Podsumowanie: Marketing Afiliacyjny co to? Jak zacząć?

Jak widzicie bariera wejścia do marketingu afiliacyjnego jest bardzo niska. Każdy może zacząć zarabiać i generować swoje pierwsze prowizje. Wystarczy stworzyć prostą stronę typu Landing Page i skierować na nią ruch. Jest to najprostszy sposób, jednak nie daje dobrych wyników. O wiele lepszym rozwiązaniem jest stworzenie systemu marketingowego, który będzie budować relacje z klientami, dzięki temu potencjalny zarobek z prowizji będzie o wiele, wiele wyższy.

Największymi atutami marketingu afiliacyjnego są bez wątpienia: możliwość nauki marketingu, sprzedaży i reklamy bez ponoszenia ryzyka. Nie musisz powiem inwestować kapitału w zakup produktów w hurtowni, nie ma konieczności magazynowania tego, przyjmowania zwrotów, wystawiania faktur itd. Marketing Afiliacyjny co to bardzo wydajny sposób, aby postawić swoje pierwsze kroki w ebiznesie lub po prostu dorobić do wypłaty, emerytury czy renty.

To również świetny sposób dla uczniów i studentów, którzy nie mogą podjąć pracy stacjonarnej, a znalezienie uczciwej oferty pracy zdalnej wydaje się być odległe.

TAGI: marketing afiliacyjny co to, jak zarabiać w programach afiliacyjnych, programy partnerskie jak zarabiać.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store